Človeka ne določajo samo ocene
Župan Goličnik je v Vili Mayer sprejel najboljše osnovnošolce – tiste, ki so v vseh letih šolanja dosegli odlični uspeh, in tiste, ki so prejeli zlato priznanje
Učencem je župan Boris Goličnik čestital za dosedanje delo ter jih spodbudil, naj vztrajajo na tej poti, a obenem poudaril, kaj je v življenju resnično pomembno: »Nikoli ne pozabite, da človeka ne določajo samo ocene. Še pomembnejši so poštenost, spoštovanje, odgovornost, pripravljenost pomagati drugim in sposobnost sodelovanja. To so vrednote, ki ostanejo tudi takrat, ko so spričevala že davno pospravljena v predalu,« je med drugim dejal župan in jim zaželel vse dobro v srednješolskem izobraževanju, ne glede na to, kje bodo uresničevali svoje talente, ideje in sanje. »Želim vam, da v srednjo šolo odidete samozavestni, pogumni in odprti za nove izkušnje. Ne bojte se izzivov, ne bojte se napak in ne bojte se sanjati velikih sanj. Prav iz njih pogosto nastanejo največje zgodbe. In čeprav vas bodo življenjske poti morda vodile v različne kraje Slovenije ali sveta, si iskreno želim, da boste vedno z veseljem rekli, da prihajate iz Šoštanja. Iz kraja dobrih ljudi, vztrajnih ljudi in ljudi z velikim srcem,« je sklenil Goličnik. Najboljšim osnovnošolcem je podaril knjigo Albina Vrabiča Srce in razum v šoli. Zanimivost letošnje generacije, na katero je opozoril tudi ravnatelj OŠ Karla Destovnika - Kajuha Šoštanj Jernej Jakob, je veliko število uspešnih fantov – med 16 učenci, ki so bili vsa leta odlični, je namreč kar 12 fantov in le štiri dekleta. Zbrane je navdušila mlada talentka Ula Debelak, učenka 3. razreda violine šoštanjske glasbene šole, ki je zaigrala na violino, tudi avtorsko skladbo, pod mentorstvom Jerneje Srebernjak.