© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Čas branja 2 min.

Majhnost ne pomeni, da ne morejo biti med najboljšimi


Tatjana Podgoršek
31. 5. 2026, 10.00
Posodobljeno
11:11
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Podelitev priznanj članom Društva vinogradnikov Šmartno ob Paki za lanski vinski letnik

vinogradniki -. prejemniki protokolarnega vina.jpg
Naš čas
Premniki nagrad

Društvo vinogradnikov Šmartno ob Paki tudi v jubilejnem letu, v katerem praznuje 30-letnico delovanja, še naprej piše uspešno zgodbo. Kamenček v mozaiku slednje predstavlja tudi prireditev pred tednom dni, ko so v dvorani šmarškega gasilskega doma na priložnostni prireditvi podelili priznanja članom društva, ki so prinesli na društveno ocenjevanje svoja vina, predvsem letnik 2025. Strokovna komisija je ocenila 94 vzorcev, na prireditvi pa so podelili 27 srebrnih in 29 zlatih priznaj ter razglasili 11 prvakov sort ter 3 šampione. Povprečna ocena letnika 2025 je bila 18,12 točke, »kar je izjemen uspeh,« je ob tem poudarila predsednica društva Mojca Praprotnik.

Širitev kulture pitja in ohranjanje bogate dediščine

Praprotnik je v nagovoru zbranim menila, da je bilo tudi lani delovanje društva uspešno. Izvedli so vse načrtovane aktivnosti, največ energije pa so namenili aktivnostim za izvedbo letošnjih dogodkov. S ponosom se je ozrla na nedavno ocenjevanje vin vseh treh vinorodnih dežel pod okriljem zveze VINIS, katerega gostiteljica je bila občina Šmartno ob Paki, društvo pa je sodelovalo kot soorganizator dogodka. Mnogi so jim pri tem priznali, da so svoje delo opravili z odliko, z veliko predanostjo, zavzetostjo in srčnostjo. »Naša pomembna naloga ostaja še naprej širitev kulture pitja vina, poudarjanje pomena vinske trte ter ohranjanje kulturne krajine in bogate dediščine naših krajev. Želimo si, da bi naši griči ostali urejeni, barviti in gostoljubni ter še naprej navduševali obiskovalce ter turiste. Prav to daje naši Sloveniji posebno čarobnost in prepoznavnost.« Za tvorno delo se je zahvalila članom društva, občinam Velenje, Šoštanj in Šmartno ob Paki za vso pomoč in podporo ter šmarškemu gasilskemu društvu ter tamkajšnjemu javnemu mladinskemu centru.

Preberite še


Čestitkam za dobro delo društva in kakovostno vino njegovih članov se je pridružila tudi podžupanja Občine Šmartno ob Paki Marjanca Rogel Peršič. Poudarila je, da je lokalna skupnost ponosna nanje, saj je njihov razvoj viden, ni pa samoumeven. Kakovost vina je vsako leto boljša. »Ste pravi ambasadorji okolja, v katerem skrbite tudi za prenos znanja na mlajše, širite kulturo pitja, skrbite za pokrajino in ohranjate naravo. Vsaka letina piše svojo zgodbo in vaš odziv na izzive je zavidanja vreden,« je dejala Marjanca Peršič Rogel.


Da imajo člani šmarškega društva vinogradnikov veliko znanja, srčnosti in dobre volje, je menila tudi podžupanja Mestne občine Velenje Darinka Mravljak, vinogradnikom pa je za njihovo delo in kakovostno vino čestital tudi podžupan občine Šoštanj Boris Lambizer.


Ob koncu prireditve, ki sta jo popestrila harmonikar Žiga Hriberšek in občinski ovtar Franc Fužir, so vsem darovalcem grozdja najstarejše vinske trte na svetu podelili še lične steklenice modre frankinje – protokolarnega vina Občine Šmartno ob Paki.




© 2026 Naš čas, d.o.o.

Vse pravice pridržane.