Srebrna Vegova za najboljše matematike
Uspeh velenjskih gimnazijcev na 70. državnem tekmovanju
V Postojni je potekalo 70. državno tekmovanje srednješolcev v znanju matematike za Vegova priznanja. Na omenjeno tekmovanje se uvrstijo najboljši dijaki posameznih letnikov, glede na dosežke na šolskem tekmovanju, kjer 90 minut rešujejo naloge izbirnega tipa, nato pa 45 minut še dve nalogi odprtega tipa. Tokrat je velenjsko gimnazijo zastopalo pet tekmovalcev. Vsi so osvojili srebrna priznanja: Lara Škruba in Ana Šulek iz prvega, Bojan Veršec iz drugega, Lenart Glinšek iz tretjega letnika in Timotej Potočnik iz četrtega letnika. Mentorji dijakom so bili Sonja France, Branko Krstulović in Hana Rus.