Zaplesalo bo več sto maturantov in devetošolcev
Zaplesali bodo mazurko, čačača, salso in polko
Danes točno opoldne bo Titov trg znova zaživel v ritmih plesa, glasbe in mladostne energije. Na zadnji šolski dan maturantov bo v središču mesta potekala tradicionalna Ulična četvorka, letos ponovno tudi v družbi velenjskih devetošolcev. Dogajanje se bo začelo s pozdravom župana MO Velenje Petra Dermola, opoldne pa bodo zazvenele fanfare in himna maturantov. Sledila bo slavnostna četvorka maturantov, nato pa se jim bodo ob koračnici pridružili še devetošolci. Skupaj bodo zaplesali mazurko, čačača, salso in polko, plese, ki jih osnovnošolci pripravljajo tudi za svoje valete.
Dogodek v okviru Meseca mladih
Ulična četvorka je del mednarodnega projekta European Quadrille Dance Festival, ki ga koordinira Plesna zveza Slovenije. Vsako leto povezuje maturante iz številnih slovenskih in tujih mest, ki na ulicah in trgih hkrati zaplešejo maturantski ples. Gre za praznik mladosti, optimizma in simbolično slovo dijakov od srednješolskih klopi. »Dogodek letos poteka tudi v okviru Meseca mladih, s katerim v MO Velenje izpostavljamo ustvarjalnost, energijo in potencial mladih. Na družbenih omrežjih skozi ves mesec pripravljamo video vsebine, v okviru katerih predstavljamo možnosti, aktivnosti in priložnosti, ki jih Velenje ponuja mladim, ob koncu meseca pa pripravljamo tudi posebno presenečenje. Veseli nas, da lahko z dogodki, kot je Ulična četvorka, soustvarjamo povezano, živahno in mladim prijazno mesto,« poudarijo na občini. Ulično četvorko pripravljajo v sodelovanju s ŠC Velenje, velenjskimi osnovnimi šolami ter plesnimi šolami, ki izvajajo plesne priprave.