Odprtje razstave Taje Oderlap: Dialog tišin
Fotografije ne ponujajo odgovorov, temveč odpirajo varen prostor za premislek
V Galeriji F-bunker je potekalo odprtje fotografske razstave Taje Oderlap z naslovom Dialog tišin. Avtorica, ki je članica Društva fotografov Svit, se predstavlja s prvo samostojno fotografsko razstavo, ki izhaja iz misli, da tišina nikoli ni prazna. V sebi nosi nešteto občutkov, podob in neizrečenih zgodb. Skozi serijo črno-belih fotografij avtorica raziskuje dialog med svetlobo in senco, subjektom in objektom, fotografijo in opazovalcem ter tistim, kar ostaja neizrečeno. V svetu, ki nenehno hiti mimo nas, je tišina postala varno zavetje.
Avtorica ne straši, ampak pomirja
Skozi serijo črno-belih fotografij avtorica raziskuje estetiko spokojne samote, ki ne straši, temveč pomirja. Črno-bela tehnika zanjo ni le estetska odločitev, temveč način, s katerim odstrani barvni šum in se sooči s tistim, kar ostane, ko svet utihne. Poti, ki izginjajo v megli, in obrazi, ujeti v globoki zamaknjenosti, so mostovi med vidnim in tistim, kar začutimo globoko v sebi. Fotografije ne ponujajo odgovorov, temveč odpirajo varen prostor za lasten premislek – točko, na kateri se srečajo harmonija in mir, narava in človek, senca in svetloba. Na odprtju razstave se je zahvalila vsem, ki so ji pomagali pri postavitvi, in poudarila, da ima vsaka fotografija svojo zgodbo, fotografije pa so zdaj dobile tudi novo poglavje.
Razstava bo na ogled do 29. julija.