Velenje – Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol je v Vili Bianci sprejel predstavnike partnerskih in prijateljskih mest in se jim zahvalil za obisk.
Velenje – Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol je v Vili Bianci sprejel predstavnike partnerskih in prijateljskih mest in se jim zahvalil za obisk.
Mozirje, Velenje – Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Janez Cigler Kralj je med obiskom vlade v savinjski regiji obiskal mozirsko enoto Varstveno-delovnega centra Velenje.
Velenje – Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol je včeraj v Vili Bianci gostil predsednika Vlade RS Janeza Janšo s sodelavci.
Velenje – Infrastrukturni minister Jernej Vrtovec se je danes v Velenju z velenjskim županom Petrom Dermolom pogovarjal o izstopu Saša regije iz premoga. Vrtovec je obljubil, da vlada regije in njenih prebivalcev pri izstopu ne bo pustila samih. Dermol pa je opozoril, da strategije o izstopu iz premoga v takšni obliki, kot je zdaj, ne more sprejeti. Minister se je strinjal, da je zagata velika, na ministrstvu pa vodijo vse aktivnosti, da bi jo kar se da zmanjšali. Napovedal je, da bo osnutek omenjene strategije v kratkem predložen vladi v odločanje, do takrat se pa bodo o njej posvetovali tudi z lokalno skupnostjo, saj je veliko prebivalcev Šaleške doline zaradi delovnih mest tradicionalno vezano na Premogovnik Velenje. Po besedah Vrtovca vsi dogodki v nadaljevanju niso odvisni samo od države, pač pa tudi od Evropske komisije in drugih deležnikov. “Verjamem, da z neko treznostjo lahko pridemo do pametnih in pomembnih odločitev,” je dejal minister. Kuponi obremenjujejo Teš Glede Termoelektrarne Šoštanj je Vrtovec je pojasnil, da obeti za prihodnje leto kažejo, da bo imel Teš 100 milijonov evrov negativnega kapitala, potem ko je imela lani elektrarna 250 milijonov evrov izgube. Po ministrovi oceni bi Teš brez pomoči države naslednje leto pristal v stečaju, kar je treba preprečiti. Izpostavil je, da se je cena emisijskih kuponov ogljikovega dioksida, ki jih kupuje Teš, letos povečala z 20 na 63 evrov. Po ministrovem mnenju mora biti izstop iz premoga nadzorovan, skrbijo pa ga razmere okrog Teša in Premogovnika Velenje, zato se je z lokalno skupnostjo pripravljen resno pogovarjati o tem. Slabe povezave z dolino Vrtovec je še dejal, da je cestna infrastruktura v Šaleški regiji v izjemno slabem stanju. V načrtu je tako priprava dokumentacije za obnovo železniške proge Celje-Velenje, naložbo, ki naj bi se začela leta 2023, je ocenil na 90 milijonov evrov. Začetek gradnje hitre ceste Šentrupert-Velenje pa je napovedal za prihodnje leto. Strategija ne prinaša dovolj delovnih mest Dermol se pod strategijo izstopa iz premoga ne bi podpisal, ker je v njej premalo zavez, vezanih na nova delovna mesta. Strategija namreč predvideva do leta 2030 500 novih delovnih mest v savinjsko-šaleški (Saša) regiji, po oceni Dermola pa bi jih potrebovali okrog 5000. Tudi sama letnica izstopa iz premoga, ki je določena za leto 2033, mora dajati dovolj časa za izpeljavo vseh postopkov. Od države pričakuje pravočasno sprejetje zakona o postopnem zapiranju Premogovnika Velenje in zakona o prestrukturiranju Saša regije. Zadnji rok za izstop iz premoga 2033 Dermol je napovedal je, da se bo prihodnje leto končno začela sanacija Kidričeve ceste v Velenju, potrjen pa je tudi projekt izgradnje kolesarske povezave Velenje-Huda luknja. Glede nadomestnega vira ogrevanja, ki ga za zdaj zagotavlja Teš, je Dermol dejal, da si ne želijo biti več odvisni od energetskih družb. Po Dermolovih besedah to zadevo mora prevzeti Komunalno podjetje Velenje. Velenjska občina je sicer izkazala interes za zagotavljanje toplotne energije z monosežigom komunalnega blata, razmišljajo tudi o uporabi geotermalne energije iz Topolšice. Državni sekretar na infrastrukturnem ministrstvu Blaž Košorok je povedal, da je letnica 2033 zadnji rok, do katerega morajo biti izpeljani vsi postopki za izhod iz premoga. V ta namen se mora Premogovnik Velenje pripraviti na kontrolirani izstop. Kot alternativo sedanjemu toplotnemu ogrevanju iz Teša pa Košorok vidi predvsem energijo iz obnovljivih virov energije. (STA)
Velenje, Šoštanj – Stranki SAB se je pridružilo 250 novih članov, od tega največ članov DeSUS iz odborov Velenje, Šoštanj, Kočevje, Brezovica in Logatec, je včeraj povedala predsednica SAB Alenka Bratušek.
Rogaška Slatina – Člani Razvojnega svet Savinjske regije so na ustanovni seji v Rogaški Slatini, v torek, 7 septembra, razpravljali o novi finančni perspektivi ter pripravi Regionalnega razvojnega programa in ključnih regijskih projektih za programsko obdobje 2021–2027. Naloga članov je v prvi vrsti prav priprava regionalnega razvojnega programa in ključnih projektov, ki bodo izvedeni v regiji, ter sodelovanje in usklajevanje z drugimi regijami na področju regionalnega razvoja in teritorialnega razvojnega dialoga.
Velenje – Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol se je v začetku tega tedna srečal z nemško veleposlanico v Sloveniji Natalie Kauther.
Vlada je na petkovi dopisni seji določila, da bodo morali ponudniki od ponedeljka preverjati izpolnjevanje pogoja PCT za potrošnike pred vstopom v notranje prostore gostinskih lokalov, igralnic, nastanitvenih obratov, nočnih klubov ter prizorišč sejmov in kongresov.
Velenje – Predsednica stranke SD Tanja Fajon bo s svojo ekipo jutri, v soboto, 3. julija, v Velenju nadaljevala turnejo po slovenskih mestih in krajih, katere cilj je slišati mnenja in ideje ljudi.
Velenje – Župan Mestne občine Velenje Peter Dermol je minuli teden v Velenju gostil predsednika črnogorske občine Pljevlja Igorja Golubovića z ekipo.
Velenje – Danes bo v sejni dvorani MOV seja sveta Mestne občine Velenje, na kateri bodo med drugim predstavili območni razvojni program Savinjsko-šaleške regije za obdobje 2021-2027 in poročilo o delu Razvojne agencije Savinjsko-šaleške regije za leto 2020. Svetniki bodo med drugim spregovorili tudi o delu SAŠA inkubatorja v preteklem letu.
Velenje – V Velenju so se danes na povabilo župana Mestne občine Velenje Petra Dermola sestali župani oz.
Velenje – Člani Operativne skupine SAŠA regije za prestrukturiranje so se včeraj udeležili sestanka na Ministrstvu za infrastrukturo RS v zvezi z oddanimi pripombami na strategijo za izstop iz premoga.
Ljubljana – Minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec in državni sekretar Blaž Košorok sta na Konferenci o izhodiščih za slovenski energetski koncept spregovorila o prihodnosti slovenske energetike.
Šoštanj – V sredo 23. junija ob 14. uri, se bodo na 17. redni seji, zadnji pred poletnimi počitnicami, sestali šoštanjski svetniki in svetnice.
Velenje – Včeraj je MO Velenje v sodelovanju s Športno zvezo Velenje v Vili Bianci pripravila sprejem za športnice in športnike, ki so se udeležili tekmovanj v letu 2020. Priznanja so podelili v naslednjih kategorijah: v kadetski, mladinski in članski kategoriji, za športne dosežke in jubilejna priznanja za posameznike za delo v športu.
Velenje ima prihodnost, saj ima požrtvovalne in delovne mlade, je kratek zaključek današnje zelo pozitivne razprave o delu mladih pod okriljem Mladinskega centra Velenje, ki je potekal na seji sveta Mestne občine Velenje.
Referendum o noveli zakona o vodah bo 11. julija, torej teden dni pozneje od prvotnega predloga (4. julija), je s tesno večino sklenil DZ. Nov datum so na izredni seji DZ predlagale koalicijske SDS, NSi in SMC, čemur so ostro nasprotovali v delu opozicije, saj so ocenili, da do zamika prihaja, ker koalicija upa, da bo takrat udeležba bolj skromna, ker bo veliko ljudi na dopustih.
Ljubljana – Vlada je danes na seji njenega odbora za gospodarstvo družbi Hisense Europe Electronics odobrila milijon evrov nepovratnih sredstev za tovarno televizorjev na območju Gorenja v Velenju. Tovarno so sicer zagnali že januarja letos. Vlada je projekt povečanja proizvodnih zmogljivosti tovarne televizorjev v Velenju uvrstila v načrt razvojnih programov 2021-2024 državnega proračuna in odobrila nepovratna sredstva za začetne investicije v opredmetena osnovna sredstva do skupne višine 997.734 evrov. V trenutni tovarni je mogoče narediti dva milijona televizorjev letno, po zaključeni zadnji fazi projekta pa bo proizvodna zmogljivost tovarne znašala 3,9 milijone televizijskih aparatov letno, za kar bo predvidoma skupaj potrebnih osem avtomatiziranih proizvodnih linij. Projekt povečanja proizvodnih zmogljivosti tovarne televizorjev je razdeljen na zaporedne faze v skupnem obdobju treh let. Vrednost investicije v tovarno televizorjev je bila sedem milijonov evrov.
Slovenj Gradec – Premier Janez Janša je ob obisku Splošne bolnišnice Slovenj Gradec skupaj z vodstvom bolnišnice odprl prenovljene prostore za zdravljenje covidnih bolnikov.