V Mislinji položili temeljni kamen za nov vrtec
Po skoraj osmih letih priprav dočakali začetek gradnje novega vrtca, ene največjih občinskih investicij zadnjih let
Temeljni kamen za nov vrtec so slovesno položili v neposredni bližini osnovne šole, ki bo po besedah župana Bojana Borovnika pomembna pridobitev za prihodnje generacije in odgovor na dolgoletno prostorsko stisko. Kot je poudaril, so v občini več let iskali ustrezno zemljišče, urejali spremembo namembnosti ter pripravljali projekt, ki je zdaj končno prešel v fazo gradnje.
Investicija je ocenjena na več kot šest milijonov evrov
Občina je morala najprej pridobiti zemljišče, urediti prostorske spremembe in zagotoviti finančna sredstva. Nov vrtec bo imel 12 oddelkov z možnostjo poznejše širitve še za dva dodatna oddelka. Po Borovnikovih besedah si v občini želijo, da bi otroci dobili sodobne in varne pogoje za razvoj, hkrati pa projekt pomeni tudi pomemben korak pri nadaljnjem razvoju kraja. V bližini vrtca načrtujejo dom za starejše ter druge infrastrukturne projekte. Sredstva za projekt so občini uspeli zagotoviti tudi preko razpisa za šolsko in vrtčevsko infrastrukturo, pri čemer je po besedah poslanca Dušana Stojanoviča pomembno vlogo odigrala dodatna pomoč občinam na poplavnih območjih. Poudaril je, da manjše občine pogosto težje izpolnjujejo razpisne pogoje, zato je vesel, da je Mislinji uspelo pridobiti potrebna sredstva za tako pomemben projekt.
Veselje tudi med zaposlenimi v vrtcu
Ravnateljica Vzgojno-varstvenega zavoda Slovenj Gradec Mojca Verhovnik je poudarila, da nov vrtec pomeni dolgo pričakovano pridobitev tako za otroke kot tudi za zaposlene. Ob tem se je zahvalila županu in občinskemu svetu za podporo projektu ter sklenila, da bodo otroci v novem objektu dobili kakovostne pogoje za rast, razvoj in varno otroštvo.