© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 9. dec 2020

  • 18:35
    covid-okuzba-virus

    Manj okuženih, kot prejšnjo sredo

    V torek so opravili 7003 testov na okužbo z novim koronavirusom in pri tem potrdili 2139 okužb. Umrlo je 38 bolnikov s covidom-19 (28 manj kot v ponedeljek). V bolnišnicah se zdravi 1282 covidnih bolnikov, to je 22 manj kot v ponedeljek. Intenzivno terapijo je potrebovalo 198 bolnikov s covidom-19, pet več kot dan prej. Delež pozitivnih testov je znašal 30,5 odstotka. Odstotek je še vedno visok, a 3,3 odstotne točke nižji kot prejšnjo sredo. Novo okuženih je 290 manj, kot jih je bilo preteklo sredo, je na novinarski konferenci pojasnil vladni govorec za covid-19 Jelko Kacin. Največ primerov okužb v zadnjih 14 dneh na 100.000 prebivalcev beležijo v Posavju (1447), najmanj pa v Osrednjeslovenski regiji (722). V Saša regi je bilo včeraj v Velenju spet veliko, kar 60 okužb, v Šoštanju 16, v Šmartnem ob Paki 6, v Mozirju 3, v Nazarjah 3, na Rečici ob Savinji 3, v Gornjem Gradu 4, na Ljubnem in v Lučah po en primer okužbe, v Solčavi ni bilo novih okužb. V nam bližnjih občinah pa je bilo v Črni na Koroškem 3, v Mežici 2, na Prevaljah 8, na Ravnah na Koroškem 13, v Dravogradu 12, v Slovenj Gradcu 13, v Mislinji 4, v Vitanju 2, na Dobrni 3, v Vojniku 8, v Celju 33, v Žalcu 8, na Polzeli 17, v Braslovčah 2, na Vranskem in v Preboldu po eden, na Taboru ni bilo novih okužb.

    09:49
    tes-sostanj-jezero

    V Šaleški dolini bo spet toplo

    Velenje, Šoštanj – Poročali smo, da je bila v jutranjih urah na celotnem območju Mestne občine Velenje in občine Šoštanj  motena dobava toplotne energije in sanitarne tople vode, zato je bilo okrnjeno tudi toplotno ogrevanje.

    07:43

    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.