© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 12. dec 2020

  • 20:23
    rokomet1

    S petimi goli prednosti na Finsko

    Velenje – Rokometaši Gorenja so na današnji prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala premagali Cocks s 30:25 (16:11). Povratna tekma bo v soboto, 19. decembra, v Riihimäkiju. Velenjski rokometaši, ki so v drugem krogu evropskega pokala zanesljivo izločili italijansko Sieno s skupnim izidom 61:44, so tudi na današnji prvi tekmi tretjega kroga, sicer z več napora, premagali finske tekmece. Na koncu so slavili s petimi goli prednosti, odločitev o njihovem napredovanju v osmino finala pa bo znana po povratni tekmi, ki bo čez teden dni v deželi tisočerih jezer. Velenjčani so obračun v Rdeči dvorani začeli z zaostankom, a nato kaj kmalu povedli, vendar tekmecem niso uspeli pobegniti vse do konca prvega dela, ko so vendar prišli do večje prednosti in na odmor odšli z vodstvom 16:11. Tudi v drugem polčasu ni šlo vse po načrtih, saj so se gostje domačim v 43. minuti približali na gol (19:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so domači fantje vendarle strnili svoje vrste in v 51. minuti povedli s 26:21, to zalogo v zadetkih pa obdržali do konca dvoboja. V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič z osmimi goli, Aleks in Miha Kavčič sta prispevala po šest zadetkov.

    18:24
    korona-maska

    Podatki še ne prinašajo olajšanja

    V Sloveniji so v petek po vladnih podatkih ob 6127 testih potrdili 1744 okužb z novim koronavirusom, umrlo pa je 43 covidnih bolnikov, skupaj doslej več kot 2000. V bolnišnicah se je zdravilo 1276 bolnikov s covidom-19, 193 na intenzivni negi. Premier Janez Janša je ob tem na Twitterju pozval ljudi, naj se držijo vseh veljavnih ukrepov. V petek je bil tako delež pozitivnih testov 28,5-odstoten, kar je za pol odstotne točke več kot v četrtek, ko so ob 6453 testih potrdili 1813 koronavirusnih okužb, umrlo pa je 49 oseb s covidom-19. V bolnišnicah se je v petek zdravilo osem bolnikov več kot v četrtek, na intenzivni negi pa so bili v petek trije manj. Po vladnih podatkih so v petek iz bolnišnic odpustili 121 covidnih bolnikov.  


    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.