© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 18. jan 2021

  • 18:58
    hisa-denk-jakobinke-1024×683

    Vodnik gastronomije Gault&Millau razglasil najboljše v Sloveniji

    Ljubljana – Eden od najvplivnejših mednarodnih vodnikov v svetu gastronomije Gault&Millau je na današnjem spletnem dogodku razglasil najboljše v Sloveniji za leto 2021. Najboljši šef 2021 je postal Gregor Vračko iz Hiše Denk iz Zgornje Kungote, z nazivom najboljše restavracije, ki so prijele priznanje štiri kuharske kape, pa se je okitilo šest gostiln. Restavracije, ki so prejele štiri kuharske kape, so Ošterija Debeluh iz Brežic, Hiša Denk iz Zgornje Kungote, Restavracija Mak iz Maribora, Restavracija Strelec iz Ljubljane, Hiša Franko iz Kobarida in Gostilna pri Lojzetu, dvorec Zemono iz Vipave. Najboljši natakar oz. sommelier za leto 2021 je postal Grega Repovž iz Gostilne Repovž iz Šentjanža, najboljši slaščičar 2021 pa je Fetiche Patisserie iz Ljubljane. Za najbolj popularno oz. priljubljeno mesto 2021 so razglasili Wine bar Šuklje iz Ljubljana. Šefinja tradicije je postala Mojca Trnovec iz Gostilne Mihovec iz Zgornjih Pirnič, za šefa prihodnosti so imenovali Luko Koširja iz gostilne Grič iz Šentjošta nad Horjulom. Za mladega talenta 2021 so razglasili Leona Pintariča iz gostilne Rajh iz Murske Sobote. Direktorica Gault&Millau Slovenija Mira Šemić je ocenila, da je bilo leto 2020 naporno, a jim je kljub vsemu uspelo poiskati veliko lepih kulinaričnih zgodb. “Nagrade so navdih tudi drugim gostincem in dokaz, da prepoznamo kreativnosti in ustvarjalnost,” je izpostavila. Direktorica Slovenske turistične organizacije (STO) Maja Pak je dodala, da priznanja Gault&Millau pomenijo veliko priznanje za slovensko gastronomijo, še posebej v času, ko se slovenski turizem in gostinstvo soočata z največjo krizo v svoji zgodovini. “Razmere so zelo zahtevne in potrebnega bo veliko časa, da si bo panoga opomogla,” je povzela. A danes je po njenih besedah dan za praznovanje. Pred nami je leto, v katerem je Slovenija evropska gastronomska regija. Leto polno izzivov tako po njenem mnenju prinaša tudi priložnosti, da skupaj slovensko gastronomijo povzdignemo na še višjo raven. “Podelitev nagrad je odličen uvod v to gastronomsko obarvano leto,” je ocenila. (STA)

    18:00
    korona-aplikacija-covid

    Bomo le naredili premik na bolje?

    Sedemdnevno povprečje okužb se je po podatkih NIJZ znižalo na 1350. Če se spustimo pod to številko in ko se bo število hospitaliziranih covidnih bolnikov spustilo pod 1200, je predvideno sproščanje omejitvenih ukrepov po posameznih regijah z boljšo epidemiološko sliko.

    17:04
    europa-donna-skaza

    Skaza se stalno posodablja

    Velenje – Velenjska družba Skaza v okviru lastnega projekta EcoTrail kot prva v Sloveniji uvaja brezžično tehnologijo UWB (Ultra Wideband), ki bo s sledenjem delovanja naprav bistveno pripomogla k izboljšanju delovnih procesov ter poskrbela za optimizacijo stroškov v proizvodnji.

    14:26
    cviu-vdc-sasa-jezek

    V šolo se je prikradla okužba

    Velenje – Na velenjski šoli s prilagojenim programom so kljub skrbi in upoštevanju ukrepov odkrili okužbo pri enem zaposlenem, zaradi katere je razred s tremi učenci v karanteni.

    11:22
    reševalci

    Zastrupljeni niso v življenjski nevarnosti

    Pojasnila je, da so se stanovalci čez dan družili v manjšem, neprezračenem prostoru, kjer so kuhali in kadili. Vzrok prisotnosti monoksida pri načinu ogrevanja je izključen. Gasilci z meritvami namreč v stavbi niso potrdili prisotnosti ogljikovega monoksida. Natančen vzrok zastrupitve še ni potrjen, zato policija nadaljuje zbiranje obvestil, nato pa bodo o dogodku podali poročilo na pristojno okrožno državno tožilstvo, je še dejala Trbulinova. V celjski bolnišnici pa so za STA danes povedali, da so v nedeljo sprejeli šest oseb, ki so kazale znake zastrupitve z ogljikovim monoksidom. “Tri osebe so že v nedeljo odpustili v domačo oskrbo. Tri osebe so ostale v bolnišnici na opazovanju in so jih v domačo oskrbo odpustili danes,” so še dejali v bolnišnici. Medtem pa je uprava za zaščito in reševanje poročala, da so gasilci iz objekta umaknili 24 oseb, ki jih je na kraju pregledala urgentna ekipa. Reševalci so v bolnišnico odpeljali 12 oseb, ki so kazale znake zastrupitve oz. imele v krvi povišano vrednost ogljikovega monoksida. Po navedbah uprave je nujno medicinsko pomoč občanom najprej nudila urgentna ekipa iz Celja, nato pa so jih reševalci iz Celja, Slovenske Bistrice in Velenja prepeljali na nadaljnje zdravljenje v Splošno bolnišnico Celje in Slovenj Gradec ter v Urgentni center Maribor. (STA)

    08:08
    covid test

    Tudi ta teden testiranja s hitrimi testi

    Velenje – Tudi ta teden od danes, ponedeljka, 18. januarja, do petka, 22. januarja, med 10. in 14. uro v prostorih Rdeče dvorane Velenje poteka testiranje na SARS-CoV-2 s hitrimi antigenskimi testi za občane Šaleške doline.


    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.