Pestro dogajanje ob prazniku KS Stara vas
50 let Krajevne skupnosti Stara vas – praznik povezanosti, tradicije in skupnosti
Krajevna skupnost Stara vas letos obeležuje pomemben jubilej, 50 let. Ustanovljena je bila 30. septembra 1976, praznovanje pa vsako leto poteka v maju, saj je v noči s 30. aprila na 1. maj 1944 Bračičeva brigada napadla Stari jašek in elektrarno. »V spomin na ta pomemben zgodovinski dogodek člani KS vsako leto položimo venec pri spominskem obeležju. Letos sta ga položila podpredsednik KS Iztok Ravljen in predstavnica borcev krajevne skupnosti Ljuba Benko,« pove predsednica KS Stara vas Mira Tepej. Praznično dogajanje se je pričelo s tradicionalnim tekmovanjem v balinanju med krajevnimi skupnostmi Gorica, Pesje in Škale. Tekmovanje je potekalo v Sončnem parku, zaključek s podelitvijo pokalov pa v prostorih KS Stara vas. Tokrat so slavili domačini iz Stare vasi, drugo mesto so osvojile dame iz Pesja, tretje mesto je pripadlo Gorici, četrto pa KS Škale.
Praznovanje je združilo krajane, šport, kulturo in spomine
Osrednje praznovanje so krajani začeli s pohodom po obronkih krajevne skupnosti. Pohod je vodil Miran Lešnik, udeležilo pa se ga je veliko krajanov in obiskovalcev. Med gosti so bili tudi župan Peter Dermol s soprogo, podžupanja Aleksandra Vasiljevič, podžupan Janez Melanšek s soprogo ter več predsednikov mestnih četrtih in krajevnih skupnosti. Za prijetno vzdušje so poskrbeli gostje iz Vinske Gore – skupina Vingosi. Zbrane je nagovorila predsednica KS Stara vas Mira Tepej, ki je predstavila nastanek krajevne skupnosti, njeno dosedanje delovanje ter načrte za prihodnost. Praznik KS Stara vas je tudi letos dokazal, da krajane povezujejo sodelovanje, spoštovanje tradicije in prijetna skupnostna druženja.