© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 3. dec 2020

  • 16:24
    turizem-planinci

    Turistični boni veljavni do konca naslednjega leta

    Vlada je na današnji seji veljavnost turističnih bonov, ki jih  je prinesel tretji protikoronski zakon,  podaljšala do konca leta 2021. Vlada je sprva predvidela, da bo bone mogoče koristiti do konca letošnjega leta, najkasneje za nočitev s 30. na 31. december. A si je že pred ponovnim zaprtjem hotelov v petem protikoronskem zakonu pridržala možnost, da njihovo veljavnost podaljša. Razpoložljivi podatki Finančne uprave RS (Furs) kažejo, da je bilo do 1. oktobra izkoriščenih 883.103 turističnih bonov v skupni vrednosti 113,74 milijona evrov. Vseh upravičencev do bonov je sicer nekaj čez dva milijona, skupna vrednost vseh bonov pa je 356,9 milijona evrov. Turistični boni so marsikje, zlasti na Obali, v gorskih destinacijah in termah, rešili poletno turistično sezono, v drugih destinacijah, zlasti mestnih in tradicionalno bolj priljubljenih pri tujcih, pa skorajda niso imeli učinka.

    13:11
    velenje, titov trg, upravna enota, kulturni dom

    Potep po Domu kulture skozi izrezane spomine

    Velenje – Ob 60-letnici Doma kulture Velenje je Festival Velenje, ki skrbi za njegove bogate in raznolike kulturne vsebine, pripravil kar nekaj dogodkov, ki so se – seveda v spletni obliki – zvrstili v preteklih dneh.

    12:02
    policija-avto

    Od junija so mu zasegli že deset vozil

    Celje – Policisti iz Slovenskih Konjic so v sredo na območju Loč ustavili 36-letnika, ki je vozil brez vozniškega dovoljenja in pod vplivom alkohola. Gre za starega znanca policije, saj so mu od junija zasegli že skupaj deset vozil, v večini primerov zato, ker je vozil opit, ali pa so bila vozila neizpravna. V sredo je imel vztrajni voznik na vozilu nameščene registrske tablice, ki niso pripadale vozilu, ki ga je vozil. Poleg tega je kršil nočno omejitev gibanja. Za omenjene prekrške bo moral plačati 3100 evrov globe, vozilo so mu zasegli in izdali obdolžilni predlog, so danes sporočili s Policijske uprave Celje. V večini primerov, v katerih so ga obravnavali v zadnjega pol leta, je bil 36-letni moški pod vplivom alkohola. Zaradi tega je bil v prometu nevaren tako sebi kot tudi drugim prometnim udeležencem. Vozila, ki jih je uporabljal, so bila pogosto stara in neizpravna, s tem tudi nevarna. Vsa odvzeta vozila so bila na podlagi odločitve sodišča uničena, so še navedli na policijski upravi. Letos so na območju celjske policijske uprave voznikom, ki niso izpolnjevali pogojev za vožnjo, zasegli skupno 525 vozil.


    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.