© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 12. mar 2021

  • 18:35
    Kozlovič

    Ministrica Kozlovičeva v Velenju in Šmartnem Paki

    Kozlovičeva je izpostavila, da je izvrševanje probacijskih nalog relativno mlada dejavnost. “Izjemnega pomena se nam zdi, da lokalne skupnosti priskočijo na pomoč. Ugotavljamo, da so rezultati izjemni,” je dejala. Izpostavila je, da velenjski mladinski center in občini Šmartno ob Paki in Velenje zelo dobro sodelujejo s probacijsko enoto v Celju. “Dosegajo izjemne rezultate in, kar je najbolj pomembno, ljudi ponovno integrirajo v okolje, zato je korist obojestranska. Si pa seveda želim, da bi imeli še veliko več organizacij, ki bi bile pripravljene pomagati pri izvajanju probacijskih nalog,” je povedala ministrica. Obisk je nadaljevala tudi na velenjskem okrajnem sodišču, kjer se je srečala s predsednico sodišča Vlasto Lajlar. Kozlovičeva je ocenila, da velenjsko okrajno sodišče dosega dobre rezultate. “Pogovarjali smo se predvsem o novostih na področju zakonodaje, o vprašanju digitalizacije in kako narediti pravosodje še bolj učinkovito in ga še bolj približati ljudem. Seveda pa nas je zanimalo tudi, kako bo morebitna sprememba mreže sodišč vplivala na samo območje Velenja,” je pogovor povzela ministrica. Na delovnem obisku si je ogledala tudi, kako napreduje gradnja novih arhivskih prostorov, ki bodo nared predvidoma junija. Izrazila je tudi zadovoljstvo ob dejstvu, da je sodišče primerno opremljeno in tako dostopno gibalno oviranim osebam. Delegacija ministrstva pa se je srečala tudi z županom občine Šmartno ob Paki Jankom Kopušarjem. Kozlovičeva se mu je zahvalila za dobro sodelovanje pri izvajanju nalog probacije in za pomoč pri iskanju novih izvajalcev teh nalog. Ministrica pa je obiskala tudi nogometni klub Šmartno 1928. Klub je znan po dobrem delu z mladimi in je tudi izvajalec sankcij. (vir: STA)

    12:32
    covid-cepivo

    Simptomi naj bi kmalu izzveneli

    Velenje – Potem ko je pouk na velenjski OŠ Mihe Pintarja Toleda Velenje danes odpadel, ker je 26 učiteljev napovedalo bolniško odsotnost zaradi močne reakcije po cepljenju proti covidu-19, o čemer poročajo tudi tuji mediji, je ravnatelj Sebastjan Kukovec izrazil pričakovanje, da bodo konec tedna simptomi po cepljenju izzveneli in da bo pouk znova normalno stekel v ponedeljek.

    11:41
    alkohol-policija-pitje

    Zasegli so ji vozilo

    Velenje – Včeraj so policisti okoli enih ponoči v Velenju ustavili voznico, ki je poleg tega, da je vozila brez vozniškega dovoljenja, vozila tudi pijana.

    11:03
    dermol-velenje

    Župan se ni cepil mimo vrste

    Velenje – V zadnjih tednih so se v medijih pojavile informacije, da so k cepljenju proti covidu-19 po različnih zdravstvenih ustanovah v Sloveniji vabljeni tudi precej mlajši posamezniki, ki v nobenem pogledu ne izpolnjujejo kriterija, da bi bili v skladu s sprejeto strategijo cepljenja že lahko na vrsti za cepljenje.

    10:38
    tovornjak-brez-kolesa

    Avtomobilu manjkalo kolo

    Velenje – Celjski policisti so v četrtek pri izvajanju nadzora in kontrole cestnega prometa na Šaleški cesti v Velenju ustavili voznika skupine vozil v sestavi vlečnega in priklopnega vozila, ki je prevažal nevarno blago.


    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.