© 2026 Naš čas, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 10. mar 2021

  • 22:07
    koronavirus

    Epidemija podaljšana za mesec dni

    Vlada se je na današnji seji odločila, da razglasitev epidemije podaljša še za 30 dni. Podaljšanje velja od 18. marca. Kot so pojasnili v sporočilu po današnji seji vlade, se v Sloveniji glede na uradne podatke o številu okuženih z novim koronavirusom soočamo z nadaljevanjem drugega vala epidemije. Strokovna skupina tudi ni sledila predlogu ministra za notranje zadeve za skrajšanje policijske ure, zato ta ostaja v veljavi. V Sloveniji smo prvič razglasili epidemijo covida-19 pred letom dni, 12. marca lani. Trajala je 80 dni, do 31. maja. Nato pa je bila znova razglašena 19. oktobra lani, sprva za 30 dni, nato pa se je podaljševala. Pred iztekom se je vlada odločila še za 30-dnevno podaljšanje, ki bo veljalo od 18. marca. “Še vedno smo priča hitremu širjenju epidemije covida-19 med populacijo, ki močno presega normalno obolevnost oziroma incidenco. Aktualne epidemiološke razmere v zvezi s širjenjem okužbe z novim koronavirusom zahtevajo ponovno, a časovno omejeno, razglasitev epidemije na celotnem območju Slovenije, saj vse statistične regije dosegajo oziroma presegajo stopnjo incidence, ki zahteva razglasitev epidemije,” so pojasnili v sporočilu po seji vlade.

    18:04
    maska

    V bolnicah spet manj kot petsto bolnikov

    Sedemdnevno povprečje novopotrjenih okužb je v torek padlo za 36. Padlo je tudi število bolnikov s covidom-19, ki so potrebovali bolnišnično zdravljenje, in sicer za 21. Dva bolnika več kot dan prej pa sta potrebovala zdravljenje na oddelku za intenzivno nego. V Saša regiji je bilo včeraj v Velenju 17 okužb, v Šoštanju 2, v Šmartnem ob Paki 5, v Mozirju 3, v Nazarjah 1, na Rečici ob Savinji 2, ter v Lučah ena okužba. V nam bližnjih občinah pa so bile v Mežici 4, v Dravogradu ena, v Slovenj Gradcu 5, na Dobrni 2, v Vojniku 6, v Celju 30, v Žalcu 11 ter na Polzeli 2 okužbi.

    17:09
    varnostni-pas

    V četrtek v Velenju kontrola varnostnih pasov

    Velenje – Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Mestne občine Velenje bo v sodelovanju s člani Združenja šoferjev in avtomehanikov Velenje in Policijsko postajo Velenje jutri, v četrtek, 10. marca, med 6.30 in 8. uro zjutraj pri vrtcih in osnovnih šolah izvedel preventivno akcijo »Varnostni pas«. V sklopu akcije bodo kontrolirali pripetost otrok in drugih sopotnikov z varnostnim pasom.

    14:25
    2021w08_COVID19_EU_EEA_Subnational_Combined_traffic

    EU opozarja na temno rdeče regije

    V EU je bil dosežen dogovor o dodajanju temno rdeče barve na semafor Covid-19, ki prikazuje najvišjo stopnjo tveganja za okužbo z novim koronavirusom, da bi tako na ta območja ustavili vsa potovanja, ki niso nujno potrebna.

    12:13
    stanovanje_spletna_drazba

    Sedaj spletne dražbe sodišč

    Prek februarja vzpostavljenega spletnega portala e-dražbe, ki na enem mestu združuje aktualne dražbe slovenskih sodišč, je bilo ta teden prodano prvo stanovanje.


    © 2026 Naš čas, d.o.o.

    Vse pravice pridržane.